Reklama - a więc, jej najważniejsze typy oraz najistotniejsze zdanka w obecnym, XXI wieku

in miejsca, reklamy, rodzaj, rzeczy, zakup
Rozmyślałeś może kiedykolwiek, jakie istnieją rodzaje reklamy? Jakie bywa jej najważniejsze zadanie? Co tak w rzeczywistości słówko "reklama" znaczy i z jakiego konkretnego języczka w rzeczywistości pochodzi? To wszystko i jeszcze więcej bez najbardziej małego, nawet i najbardziej maluteńkiego problemu odnajdziesz w środku naszego nowiutkiego - właśnie w tej chwili pisanego - felietoniku!


Interesujące nas dziś słowo "Reklama" pochodzi - jak sporo innego rodzaju słówek - z języka łacińskiego, w której to przebrzmiewa konkretnie: reclamo, lub reclamare, wewnątrz której oznacza nie mniej ni więcej jak dokładnie "odzew", choć po rozłożeniu wspomnianych słów na tak zwane "czynniki pierwsze", możemy dostać: z cząstki "re" - "w tył", "znowu", a także "naprzeciw", i również z części "clamo" czy też "clamare" - "wołać".
Inteligentny termometr
Autor: LARS
Źródło: LARS


przejdź so strony www
Autor: Walter
Źródło: http://www.flickr.com


Powstały dwa podst. rodzaje reklam: spoglądając na jej treść, a także ze względu na media. Pierwszy rodzaj (treść), dzielimy na: reklamy podprogowe, typu informacyjnego, przypominające, wspierające, czy też stabilizujące oraz tak w dalszym ciągu. Drugi typ zaś (czyli media), dzielimy na: reklamy internetowe, telewizyjne, prasowe, radiowe, billboardy, reklamy mobilne, czy tak nazywane zewnętrzne, a nawet zaliczamy do nich również dobrze znany nam SPAM i kilka innego rodzaju, na które to zabraknie nam już dzisiaj miejsca.
W jaki sposób więc istnieje możliwość łatwo się zorientować, głównym zadaniem reklamy nie bywa żadna inna rzecz jak "rozgłoszenie" różnych rzeczy w taki sposób, by doszły do jak największej liczby odbiorców, którzy później (jeżeli reklama do nich "przemówi") pójdą zakupić nasz produkt, zachęceni wspomnianą oglądaną przez nich reklamą.