Klasyczny rock nie zginie nigdy

in grupy, Kapela, koncert, muzyka, rock, utwory, Zespół
Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock nie zginie nigdy.
I nie ma zapewne osoby, która się z tym zdaniem nie zgodzi. To prawda, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a kolejne utwory różnią się od siebie zupełnie.

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/
Dzisiejszy Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to zupełne przeciwieństwa . Jednak ich korzenie cały czas pozostają te same. Przez ten fakt muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również nadal pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To utwory tych gatunków muzycznych były najczęściej nadawane w radiu. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a a jej frontman zyskał miano „przedstawiciela nowego pokolenia” z którym identyfikowała się większość młodych ludzi.

Chwytliwa melodia, jednocześnie radosna i ponura oraz tekst, w którym mało kto potrafił doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana). Numery te, prezentowały jednak osobowość Kurta – wątpliwości, gniew, gniew i... humor. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Z tego powodu, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a co za tym idzie rozwiązanie zespołu. Po jego odejściu sława zespołu jeszcze bardziej wzrosła i trwa do dziś. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, ale dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.

Nie lada gratkę mają za to fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi wystąpi ten amerykański zespół. Ostatnio odwiedzili nasz kraj aż 20 lat temu. Nagłośniony w mediach koncert odbył się w Warszawie a bawiła się na nim wielotysięczną publiczność. Tuż przed koncertem lider Aerosmith, Steven Tyler dostał w prezencie... talerz swojskiej kiełbasy, który żartobliwie nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Teraz powracają w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie, są ikonami swojego rozpoznawalnego stylu - mieszanki rocka i bluesa. aerosmith zapewnia, że postara się „ by ten wieczór był niezwykły” i przeprasza za to, że tyle czasu nie było ich na polskiej scenie. Czy warto było odmierzać czas do ich przyjazdu? Czy czeka na nich druga „polska złota płyta”? Przekonamy się już niedługo.