Sam billboard to nie wszystko. Niezbędna jest jeszcze właściwa wiedza, by go najkorzystniej zaprezentować

in Billboard, reklama
Jaki billboard sprawi, że reklama będzie skuteczna? W jaki sposób stworzyć taki typ billboardu, który będzie gwarantował dużą skuteczność? Mnóstwo osób, które trudnią się tworzeniem przekazów reklamowych outdoorowych za najważniejsze uważa sprzyjanie gustom, polotem czy interesującą oprawą, w międzyczasie jednak zapominając o podstawowym zadaniu billboardu, czyli, aby dokonać sprzedaży, należy umieć przykuć wzrok, przekaz reklamowy musi zapaść w pamięć. Tak działa najlepiej wymyślony billboard.


biollboard
Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy więc, że potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu percepcji, czyli tego, jak spostrzegamy, a jednocześnie o tym, w jakim miejscu dana reklama musi zostać zamieszczona - polecam stronę. Spostrzeganie reklamy umieszczonej na zewnątrz ma w zasadzie charakter zmieniający się. Klient jest w ruchu, więc oddziałowują na jego percepcję prawa związane z sytuacją obiektów dynamicznych. Tego typu więc percepcja rządzi się specyficznymi prawami, zgoła odmiennymi niż przykładowo percepcja reklamy prasowej. Musimy również nie zapominać, że znaczna część billboardów zamontowana musi być pod kątem, co znacznie obniża odbiór przekazu reklamowego.

Istotne więc, by dopasować dobre wielkości czcionek i wielkości obiektów. Najistotniejszym błędem w tego rodzaju reklamie są przykładowo za małe kontrasty. Litery które się poruszają więc mogą zlewać się z tłem, więc reklama staje się niejasny. Inne, bardzo ważne zasady kontrastu w takiej reklamie to bez wątpienia pora roku o obiekty, które znajdują się za billboardem - http://www.dailymotion.com/video/xu931u_billboardy-ostroleka-tel-782-666-777_lifestyle. Musimy mieć na uwadze, że klient, który
billboard
Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
powierza nam zrobienie tego typu reklamy pragnie, żeby pozostała ona zauważona nie tylko na początku i w środku dnia, ale także po zmroku. Nawet, gdy taka reklama będzie oświetlona to przecież posiada ona miejsca mniej widoczne.


Tworząc więc reklamę na okres jesienny i zimowy nie zapominajmy, by właściwie współgrała ona z tłem. Ponadto, projektowanie reklamy na wiosnę i lato też ma pewne wymagania, taka reklama musi być dobrze widoczna w intensywnym słońcu. Stosujmy się więc do tych wytycznych, bo billboard zapewnia wiele możliwości, warto więc je spożytkować.