Scyzoryk wielofunkcyjny - czyli, jak pojedynczy przedmiot mieszcząca się w dłoni ma możliwość tak uprościć życie?

in lokal, moc, podróż, towar, WC
Niegdyś scyzoryki były nieodłącznym towarzyszem mężczyzn oraz dorastających chłopaków. W obecnej chwili posiadają je głównie osoby związane w jakiś sposób wraz z przyrodą, tacy jak chociażby harcerze, czy też jacyś podróżnicy, zwłaszcza tacy, którzy podróżują po lokalizacjach mało zaludnionych, w których takiego typu wielofunkcyjny przedmiot doczepiony choćby do paska spodni może okazać się nawet i wybawieniem.


Czym konkretnie jest scyzoryk wie praktycznie każdy z nas - posiadanie go jest tak naprawdę całkowicie legalne, chociaż nie każdy z jego elementów jest bezpieczny.
spodnie
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com


gabinet
Autor: Antilo


scyzoryk wielofunkcyjny
Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com


Kiedyś kojarzony przede wszystkim wraz z nożykiem, dzisiaj posiada tak wiele elementów, iż może to nawet zadziwić, ponieważ jest niemalże identycznie mały jak był niegdyś. Scyzoryk wielofunkcyjny, bo tak mamy możliwość go też nazwać, posiada tak naprawdę od tylko kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu elementów, które to możemy używać w dosłownie każdym miejscu, o dosłownie każdym czasie, jeśli jedynie będzie naszym osobom potrzebny. Takie scyzoryki mogą mieć w sobie poza całkowicie standardowymi ostrzami korkociągi, otwieracze przeznaczone do puszek, śrubokręty malutkie oraz te większe o przeróżnych kształtach, otwieracze do kapsli, szpikulce, czy też szydła, rozwieracze, oraz kółka przeznaczone do kluczy, pęsetki, wykałaczka, a nawet coś takiego rodzaju jak piła do drewna, a także niezastąpione zawsze nożyczki.
Wbrew wszelkim pozorom nie jest to wszystko co możemy znaleźć w takim "sprzęcie", jednak mimo tego, jak wiele on w sobie tego ma jego rozmiary oraz waga WCale nie są tak ogromne, jak to może się na początku nam wydawać. Co oczywiste im więcej elementów tym scyzoryk bywa droższy, średnio jednakże kosztuję one trochę ponad sto złotych za bardziej porządny model.