Skąd niewielkie spółki mogą zyskać kapitał?

in fundusze, kapitał, spółki
W Polsce funkcjonuje ogromna liczba małych spółek. Spółki, które dopiero rozpoczynają działalność mogą posiadać kłopoty z zyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je zyskać?

Z pomocą w uzyskaniu funduszy przez małe, wspaniale działające spółki mogą starać się o fundusze pochodzące z bardzo przeróżnych źródeł. To z myślą o takiego pokroju firmach powstał tak naprawdę fundusz Venture Capital. Wspomniany fundusz Venture Capital pozwala zyskać potężniejszy kapitał na działalność spółki. Ceną za dofinansowanie jest tak naprawdę odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tutaj: http://capital.prometeia.pl/.

biznes, biznesmani
Autor: Congres in Beeld
Źródło: http://www.flickr.com
Młode, czyli niedawno powstałe spółki dość często są zainteresowane wejściem na rynek New Connect. Wielu początkujących prezesów tego typu spółek zadaje sobie oczywiście pytanie: jak wejść na Newconnect? Odpowiedź na pytanie: jak wejść na Newconnect jest prosta, z uwagi na wejście na ten rynek będzie wymagało mimo wszystko przygotowania prospektu emisyjnego, który zostanie zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powinniśmy przy okazji zadbać o wspaniałą promocję konkretnej spółki- capital.prometeia.pl/wprowadzanie-na-newconnect-34.

Na rynku NewConnect często notowane są spółki, które działają w branżach związanych z najnowszymi technologiami. Także funduszem venture capital najczęściej są zainteresowane spółki związane z tego typu technologiami. O zyskanie kapitału będą się więc ubiegały firmy które specjalizują się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Oczywiście wśród spółek zainteresowanych funduszem venture capital nie brak też i takich, które działają w bardziej normalnym obszarze. Wchodząc na rynek NewConnect spółki mogą liczyć na pomoc ze strony autoryzowanych doradców.pieniądze
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dużej ilości mniejszych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to najważniejsza szansa zyskania funduszy. Tego typu spółki jednak często spotykają przeciwności losu, jeśli interesują ich zapomogi bankowe. Banki niezwykle z dystansem podchodzą do tego rodzaju spółek, niechętnie udzielają im zobowiązań terminowych bojąc się zbyt potężnego ryzyka. Z tego powodu zainteresowanie takimi opcjami uzyskania środków na rozwój spółki jest naprawdę duże- www.capital.prometeia.pl/fundusze-seed-capital-i-venture-capital-103.