Skąd pochodzą towary w Polsce, czyli Chiny i współpraca handlowa z nimi

in cena, import, Produkty, towar
Produkty, które zobaczyć można na półkach polskich sklepów, nie zawsze robione są w naszym kraju. Wiele z nich pochodzi z innych państw. I nie odnosi się to tylko do egzotycznych owoców, które z racji klimatu nie mają szans urosnąć u nas. Spoza granic naszego kraju przywozimy odzież, sprzęt RTV i AGD, a nawet wybrane artykuły spożywcze, które wytwarzane są u nas. Zdecydowana część importu to w naszym przypadku produkty z Chin.


przewóz towarów
Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce mają się naprawdę rewelacyjnie. Od dawna handel z Chin bowiem w Polsce naprawdę zapewnia wysokie zyski (polecamy). Importerzy z Chin przywożą zwłaszcza zabawki oraz odzież. Produkty zazwyczaj nie wzbudzają zachwytu swoją jakością. Bardzo często zdarza się także, że do ich wyprodukowania zostały wykorzystane szkodliwe środki chemiczne. Odnosi się to zwłaszcza do zabawek, których całe transporty były już wycofywane z naszych sklepów.

Nie oznacza to jednak, że cały handel z Chin jest bezsensowny. Nieraz importerzy z Chin przywożą naprawdę porządne jakościowo produkty, które w najmniejszym stopniu nie ustępują tym produkowanym przez nasze czy na przykład niemieckie firmy. Ich bardzo dużym atutem jest natomiast dużo niższa cena, która sprawia, że mieszkańcy naszego kraju z większym entuzjazmem sięgają po przywiezione z Chin produkty. Każdy bowiem dba o stan swojego konta, a w wielu wypadkach przepłacanie nie ma niewielkiego nawet sensu. Ci, którzy stawiają na transport do Polski pochodzących z Chin produktów powinni wiedzieć, że w kontaktach z pochodzącymi z Chin biznesmenami trzeba być wyjątkowo ostrożnym.


statek towarowy
Źródło: http://sxc.hu/
Bardzo często zdarzają się bowiem przypadki oszustw wobec przedsiębiorstw zagranicznych, które zamierzają importować chińskie produkty. Zanim pieniądze za artykuły trafią na chińskie konto, firmę, która jest ich odbiorcą trzeba wyjątkowo dokładnie sprawdzić. Przyjrzeć należy się przede wszystkim podanemu numerowi konta w banku. Czasami zdarza się tak, że nieuczciwi właściciele firm podają numer konta prywatnego, a nie będącego własnością firmy. Na skutek tego pieniądze za towar wpadają w ręce prywatnych osób, a zamówionychproduktów nie widzi się nigdy. Ostrożność to podstawowa zasada, której powinni przestrzegać wszyscy podejmujący decyzję o współpracy z firmami prowadzącymi swoją działalność w Chinach. W przeciwnym razie można bowiem wpędzić się w naprawdę ogromne kłopoty finansowe, których rozwikłanie nie będzie wcale takie łatwe.