Stawki umowne - spedycja

in cena, firma, przesyłka, Spedycja, transport
Ceny specjalistycznych usług z sektora: transport i spedycja ustalane są na zasadzie cen umownych, które można pertraktować. Możliwe jest też uzyskanie stawki ulgowej.
Firmę przewozową jeżeli chodzi o ceny umowne wyróżniają trzy jej postaci. Mówimy tu o ryczałcie spedycyjnym, tzw. stawkach czynnościowych jak również i prowizji spedytorskiej. Ryczałt spedytorski wyróżnia się tym, że jest ceną pertraktowaną, która ustalana jest w chwili podpisywania umowy transportowej.
Statki
Źródło: http://sxc.hu/
Charakteryzuje się tym, że nie ma w nim jakiejkolwiek dokładnej kalkulacji. O jego wysokości decydują takie elementy jak wielkość przesyłki a także jej podatność przewozowa lub też zakres innych funkcji, które muszą być wzięte pod uwagę w czasie transportu.

Ceny czynnościowe zaś są stawkami, które są przypisane bardzo ściśle konkretnym czynnościom spedycyjnym. Stąd też bywają one taryfowane i po określonym terminie ich cena bywa, że ulega zmianom. Taryfy cen czynnościowych niejednokrotnie są ogłaszane przez największe przedsiębiorstwa działające na rynku spedycyjnym - Zobacz więcej: http://www.transportzchin.pl/pl/cennik/36/. W tym przypadku trudno jest kontrahentom negocjować stawki zlecenia, albowiem jest to mało opłacalne.

http://www.transportzchin.pl
Źródło: http://sxc.hu/
Ostatnim rodzajem stawek umownych są prowizje spedytorskie. Są one używane w momencie, gdy dochodzi do ujawnienia wartości transakcji handlowej. W tego rodzaju sytuacjach mówimy o tym, że spedytor bierze aktywny udział w danej operacji gospodarczej. Wówczas to jego prowizja w znacznej mierze jest zależna do tego jak przebiegł cały proces przewozu. W takim przypadku jego motywacja jest jeszcze większa, i przez to przykłada on wiele więcej starań do tego, ażeby cały proces przebiegł sprawnie oraz bez jakichkolwiek kłopotów.Dobre firmy spedycyjne w Polsce mają olbrzymie perspektywy. Bierze się to z uwarunkowania Polski. Polska położony jest w samym centrum Europy. Powoduje to, że może spokojnie odgrywać funkcję pośrednika pomiędzy krajami Europy Zachodniej, a krajami byłego Związku Radzieckiego. Nasz kraj ma ku temu największe predyspozycje, albowiem jest największym a także najludniejszym państwem Europy Środkowo-Wschodniej. Firmy spedycyjne już dzisiaj dobrze wykorzystują swą potencjalność w tym aspekcie.