Survival – z jakiego powodu wyróżnia się dziś tak dużym zainteresowaniem i o jakie wyposażenie wskazane jest

in odzież, RTV, sport
Kategoryczna większość ludzi w Polsce nie ma na co dzień kontaktu z niebezpiecznymi sytuacjami. W metropoliach nie ma dzikich zwierząt, a służby policyjne troszczą się o porządek. Na dodatek, nowoczesny świat zapewnia człowiekowi sporo wygód. Mieszkania są wyposażone w ogrzewanie centralne, nowoczesne sprzęty RTV i AGD, poruszać można się przy pomocy aut, nie ma potrzeby nawet sobie gotować, ponieważ można iść do restauracji albo nabyć gotową potrawę w sklepie.

http://www.wallet-ninja.eu/
Autor: Marshall Astor
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie, to nie znaczy że człowiek nie jest narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwa, po prostu są one zauważalnie zminimalizowanie. Niektóre osoby jednak potrzebują określonej dawki adrenaliny, w związku z tym wszelkiego rodzaju sporty ekstremalne czy wyjazdy survivalowe wyróżniają się współcześnie ogromną popularnością. Na takim wyjeździe warto ocenić swoje umiejętności przeżycia bez nowoczesnych wygód, wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną. Oferta obozów survivalowych jest dość bogata, w związku z czym łatwiej znaleźć odpowiednią dla siebie propozycję. Jakie wyposażenie wskazane jest skompletować, jeśli planuje się taką eskapadę? Przede wszystkim, trzeba zabrać ze sobą drobiazg, którym jest karta surviwalowa. Dlaczego? Ta mała karta posiada dosyć wiele przydatnych funkcji, na przykład pozwala bez trudu otworzyć puszkę, a puszkowana żywność jest chętnie zabieranym prowiantem na wyprawy daleko od cywilizacji, ponieważ wolniej się psuje. Na dodatek, wielofunkcyjna karta przetrwania umożliwia przepiłowanie drewna. Jej niezwykłą zaletą jest mały rozmiar, w związku z czym kartę można bez problemu zawsze mieć przy sobie.Survival – próba samodzielności
Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl
Na wyjazd survivalowy warto zaopatrzyć się w doskonałej jakości odzież. Ubrania powinny być wykonane z wytrzymałych tworzyw i gwarantować stosowną izolację termiczną, również jeśli wyjazd jest organizowany w czasie lata. Nocą czasem temperatury potrafią szybko się obniżyć. Co więcej, odzież powinna być komfortowa oraz posiadać kilka kieszeni, w których będzie można przechowywać konieczne drobiazgi. Bardzo ważne są przede wszystkim buty, które zabezpieczają stopy. Obtarta skóra może zauważalnie utrudnić wykonywanie zadań - sprawdź.