Swój sklep – w jaki sposób go otworzyć?

in firma, lokalizacja, Produkty, sklep
Sklep – można by sądzić, że jego otworzenie to zawsze dobry pomysł. Przecież zakupy robimy wszyscy regularnie i to się raczej w najbliższym czasie nie zmieni. Każdy z nas potrzebuje przecież każdego dnia produktów spożywczych, tych które służą do codziennych porządków, czy z kolei kosmetyków. Małe osiedlowe sklepiki, do jakich możemy zajrzeć w każdej chwili, są więc niezastąpione, szczególnie jeśli są otwarte do późna.

magazyn
Źródło: http://sxc.hu/
Z drugiej jednak strony dużo się mówi o tym, że mają one ostatnio niewielu klientów, gdyż większość podbierają im duże supermarkety. Jak to jest więc w rzeczywistości? Założenie sklepu to być może jeden z bezpieczniejszych i pewniejszych sposobów na przedsiębiorstwo. Musimy jednak wówczas pamiętać o co najmniej kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, potrzebny nam będzie rzecz jasna kapitał na start. Musimy przecież zdobyć lokal, zadbać o wyposażenie, takie jak półki, szafki, wagi czy też wózki widłowe używane: np: www.skupwozkow.com.pl/, a także zakupić towar, który będziemy sprzedawać. Na pewno nie są to zatem małe kwoty. Skąd je brać? Jeżeli mamy jakiekolwiek oszczędności, to rzecz jasna dobrze. Jeśli jednak nie, to w takiej sytuacji pozostają tylko pożyczki. Czy nie jest to jednak nazbyt duże ryzyko? Istnieje przecież możliwość, że nasz pomysł niestety nie wypali, a kredyty, i to niemałe, i tak będzie trzeba spłacać. Może zatem lepiej nie brać się za ten pomysł? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, w końcu każda sytuacja jest nieco inna. Najlepiej więc, by każdy przemyślał to indywidualnie i sam zadecydował, co robić.sklepy
Autor: La Citta Vita
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy już będziemy dysponowali konkretnymi pieniędzmi, możemy wziąć się za organizowanie wszystkiego. Oczywiście będziemy musieli mieć. Nie wybierajmy go jednak pochopnie. Tutaj bardzo ważna jest przecież przede wszystkim lokalizacja. Przeanalizujmy, czy w pobliżu mieszkają osoby, które zechcą robić w naszym sklepie zakupy. Czy osiedle jest wystarczająco duże? Czy nie ma ogromnej ilości innych sklepików lub właśnie supermarketów? Na pewno istotne będzie także załatwienie niezbędnych formalności, kwestii urzędowych, czy zezwoleń. Rzecz jasna może to zająć sporo czasu. Właściwie od tego tak naprawdę warto zacząć, bo jeśli coś się nie uda, a będziemy już w momencie urządzania sklepu, może to być niestety bardzo duży kłopot.