Szekle to jedno z interesujących słów, które możesz dopisać do własnego słownika już w tej chwili

in człowiek, metal, sieci, urządzenie
Każdy człowiek na pewno nie raz miał sytuację w życiu, kiedy potrzebował instrument, którego nawet nie sprostał nazwać. Często się zdarza, iż lansujemy sobie w głowie coś czego wydaje nam się, że nie ma.


góry izerskie
Autor: www.szklarskaporeba.pl
Źródło: www.szklarskaporeba.pl


Dopiero po głębszych analizach , a także przewertowaniu internetu okazuje się, że coś takiego ktoś już wymyślił, natomiast nie ma na to takiego popytu, tak aby stało się to znane.


Taka sama sytuacja ma miejsce o ile chodzi o dobre szekle, słowo jakie większości osób w tej chwili nic nie mówi. Na szczęście każdy z nas ma dostęp do internetu czy słownika wyrazów obcych w domu jednorodzinnym, przez co bez problemu jest w stanie sprawdzić co to udziwnione słowo oznacza. Pokrótce jest to szczęka w zarysie litery „U” zrobiona z metalu. Generuje ona obwód zamknięty, który może być otwierany , a także zamykany przy wykorzystaniu śrub, bądź zapadek. Na pewno interesuje Cię, gdzie to ekstrawaganckie urządzenie jest stosowane. Wykorzystywane jest ono nade wszystko w żeglarstwie, w którym wykorzystywany jest do łączenie liny z żaglem.


patrz na metfix.com.pl
Autor: Yacht Rent
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zaciekawiło Cię to nietypowe słowo to należy wiedzieć, iż jeszcze multum takich uda Ci się wyszukać. Jeśli masz w porze wieczoru wolną chwilę to usiądź wygodnie ze słownikiem wyrazów obcych i zorientuj się jak wiele słów widzisz pierwszy raz na oczy.


Na pewno będziesz zaskoczony, albowiem czytając książki bądź artykuły w żadnym razie się na nie nie natknąłeś. W zasadzie warto zmierzyć się z tym tematem, jeżeli pragniesz być poliglotą.