Transport naszego zwierzaka musi odbywać się w odpowiedni sposób

in obroża, pies, podróż, Transporter
Kiedy wybieramy się na spacer z naszym zwierzakiem i przewidujemy, że przejdziemy drogą, gdzie spotkamy wielu ludzi, to z pewnością należy zadbać o to, żeby nasz zwierzak posiadał założoną obrożę. Nie tylko uchroni nas to przed ewentualnym mandatem, ale również da nam pewność, że nikt nie zostanie pogryziony, jeżeli coś nie spodoba się naszemu psu. Warto powiedzieć, że obroże dla psów posiadają różne atesty i są sprawdzane pod kątem zapewnienia im zdrowia. Im znaczniejszy pies tym mocniejsza i grubsza powinna być nie tylko samodzielna obroża, ale również oraz smycz do niej przyczepiona.


Obroże dla psów posiadają odpowiednie atesty
pies
Autor: jannok
Źródło: http://www.flickr.com
Na dodatek też musimy powiedzieć, że do obroży mamy szansę zaczepić odpowiednią blaszkę, na której będzie informacja, gdzie należy oddać psa, w razie gdyby nam się zagubił (smycze i obroże). Co więcej mają one przeróżne wielkości, a więc musimy je odpowiednio dobierać i zmieniać, wraz ze wzrostem naszego pupila, tak aby nigdzie mu się ona nie wrzynała, ponieważ może to nie tylko doprowadzić do powstawania ran, ale też i do rozdrażnienia.


Transportery Zolux są zupełnie bezpieczne
Jeżeli chcemy brać swojego czworonoga w jakieś podróże, to z pewnością powinniśmy zatroszczyć się o to, aby był on transportowany w odpowiedni sposób (transportery zolux). Nie powinien siedzieć wolno w wozie, ponieważ w razie wypadku ma szansę wylecieć przez okno, albo w razie zdenerwowania może wskoczyć nam na kolana oraz doprowadzić do wypadku. Najlepiej będzie jeśli nabędziemy transportery Zolux, które są wygodne, posiadają różne wielkości, tak by pupil w nich zamknięty miał możliwość zmienienia położenia, a poza tym dają gwarancję, że zwierzak zamknięty w takim transporterze jest zupełnie bezpieczny. Kiedy chcemy mieć gwarancję, że są one z
pies
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
właściwym atestem oraz że funkcjonują prawidłowo, to powinniśmy inwestować w nowe transportery, które zakupimy w profesjonalnym sklepie zoologicznym.


Pies często jest pełnoprawnym członkiem familii
Przeważnie ludzie traktują psy jak pełnoprawnych członków rodziny, dlatego też w taki sam sposób jak troszczą się o bezpieczeństwo podróży własnych pociech, powinni dbać o bezpieczeństwo psa. Warto mu zapewnić odpowiednie miejsce, w którym będzie mógł być transportowany, dobry kojec, który zagwarantuje mu w tym momencie bezpieczeństwo. Poza tym nabywając obrożę, powinniśmy pilnować,by nigdzie nie uciskała naszego pupila, aby była łatwo ściągana przez nas, lecz równocześnie, żeby nasz pies nie mógł jej sobie samodzielnie zdjąć, bo wtenczas nie będzie spełniała swojego zadania.