Typy reklam – jakie są te najbardziej skuteczne

in gadżety, gra, pomysł
Zakładając swoją firmę, oprócz załatwienia wielu formalności i zadbania o szczegóły, musimy również zadbać o to, by naszą firmę dobrze rozreklamować – jak mówi powszechne powiedzenie – reklama jest dźwignią handlu, więc, jeśli skutecznie wypromujemy naszą ofertę, mamy spore szanse na odniesienie sukcesu.


Chcąc poprawnie zareklamować markę bądź produkt stworzony przez nas, wypadałoby najpierw sprawdzić jak winna wyglądać skuteczna reklama.
Aby to uczynić trzeba tylko albo aż poczytać odrobinę w sieci na ten temat – jest mnóstwo artykułów, które mówią nam w jaki sposób stworzyć skuteczną reklamę (nowoczesny silikonowy pokrowiec). Główną cechą poprawnie wykonanej reklamy jest głównie jej przejrzystość oraz czytelność – potencjalny klient musi przecież od razu wiedzieć jaki produkt jest reklamowany – to produkt jest tu najważniejszy, nie sama reklama. Z tego powodu też powinniśmy kierować się minimalizmem, owszem, reklama musi być chwytliwa i zachęcać jak największą liczbę klientów, ale musi też przyciągać nas graficznie – a tutaj często popełniane są błędy i chcemy zawrzeć jak największą ilość informacji – im więcej tym lepiej, a to jest błąd. Jeżeli podamy te najważniejsze informacje i nasza reklama graficznie będzie prezentować się fantastycznie, klient sam zgłosi się po szczegóły.


kawa
Autor: Calvado
Źródło: Calvado


kliknij tu
Autor: UNICEF Ukraine
Źródło: http://www.flickr.com


Mówiąc o reklamach, warto zadać sobie pytanie jakie są te najbardziej znane formy reklam? Oczywiście jedną z tych bardziej nam znanych jest ta, którą codziennie oglądamy w telewizji, jednakże skupmy się na reklamach zewnętrznych – bo to przede wszystkim one reklamują wybrany produkt. Niewątpliwie najbardziej znaną formą tej reklamy są billboardy – gigantyczne tablice, które mają za cel reklamować wybrany produkt. Jest to szalenie łatwy sposób na promocję i budowanie pozytywnego wizerunku firmy. To, co przyciąga naszą uwagę, to przede wszystkim wielkość takiego billboardu – nie można go nie zauważyć, więc, chcąc nie chcąc, kierujemy nasze oczy, na to, co akurat reklamuje. Bardzo popularną formą są również gadżety promujące daną firmę – z pewnością każdy z nas używała kiedyś długopisu reklamującego jakąś firmę lub też dostała notes, czy kalendarz. Popularne również są parasole z nadrukiem – głównie promujące restauracje, jednakże coraz częściej używane przez inne rodzaje firm.
Biorąc to pod uwagę na rynku istnieje sporo firm, które takie parasole nam wyprodukują – ponadto, nierzadko proponują nam, iż sami możemy sobie taki parasol stworzyć – dla tych, którzy posiadają pomysł jest to na pewno dobra informacja. Parasole z nadrukiem to świetny gadżet – używają ich niemal wszyscy, zatem nie sposób ich nie zauważyć.