Ubezpieczenie w przypadku kolizji na drodze

in czas, piec, wypadek
Współcześnie większość rodzin osiedlających Polskę ma własne auto. Nic tutaj dziwnego, gdyż produkt ten przestał być już dawno towarem luksusowym dla wybranych.


Wiąże się on jednak nie tylko z kosztem kupna czy benzyny, ale także z ubezpieczeniem. Bowiem podstawowy pakiet OC jest obligatoryjny dla każdego użytkownika samochodu.


Biznesmeni
Autor: innovate360
Źródło: http://www.flickr.com


Niektórym ten przymus może się nie podobać, w końcu przez to każdego roku tracimy paręset złotych. Lecz niejeden zmieni zdanie, jeśli tylko będzie miał z własnej winy wypadek drogowy Odszkodowanie dla pokrzywdzonego, któremu uszkodziliśmy samochód wypłacane jest wówczas z samej ubezpieczalni. Są to nierzadko wysokie kwoty, rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Niewielu byłoby stać na to, żeby z własnej kieszeni wypłacić taką sumę. Nierzadko również ofiara wypadku drogowego domaga się dodatkowych sum z tytułu uszczerbku na zdrowiu - to także jest sprawa dla samej ubezpieczalni, z nami nikt nie będzie się kontaktował.


wypadki
Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations


Oczywiście, jeżeli będziemy mieli wypadek drogowy odszkodowanie będzie wypłacone, jednak wtedy urośnie nasza rata za składkę roczną OC. Będzie to suma aż kilkaset złotych wyższa od pierwotnej, lecz to niewiele w porównaniu z tym, jak dużo wyniosło opłacenie zainicjowanego przez nas wypadku. Gdyż, możliwe, że ofiara wypadku drogowego będzie miała wykryty permanentny uszczerbek na zdrowiu i trzeba jej będzie płacić miesięczną sumę. Poza tym, jeśli mamy wykupione jedynie OC, nikt nie zaoferuje nam pieniędzy na przywrócenie naszego samochodu do używalności, będziemy zmuszeni opłacić wszystko z własnej kieszeni.
podatek
Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com


Praktycznie każdy z nas uiszcza jakąś z form ubezpieczenia.


W przypadku samochodu jest ono obowiązkowe, lecz długofalowo może nam się to opłacić. Gdyż w razie wypadku na drodze z naszej winy, to ubezpieczalnia wszystko opłaci, nie nadszarpując za bardzo naszego portfela.