Urządzasz salon? Przy pomocy naszych wskazówek pójdzie ci o wiele prościej

in meble, pokój, styl, wnętrze
Urządzając swój dom stajemy przed niejednym pytaniem – czy zabudowa kuchenna to właściwy wybór dla nas, w którym pokoju zrobić sypialnię, jak również co będzie dla nas bardziej wygodne, brodzik, a może jednak duża wanna? Podobne tematy mnożą się bez liku, a my mamy coraz większy zamęt w głowie. Tak samo jest z salonem – chcemy, by był wyszukany, a jednocześnie funkcjonalny i przytulny. Na co w związku z powyższym zwracać uwagę, aby urządzić go z pomysłem?
fotel
Autor: Haydn Blackey
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim aranżacja salonu wymaga od nas precyzyjnego rozważenia wszystkich spraw. To tutaj bowiem spędzamy najwięcej czasu i zapraszamy gości, toteż pragniemy, by prezentował się jak najlepiej - zobacz tu: http://www.wajnert.pl/kolekcje/meble-systemowe/pokoj-dzienny. Najważniejsze to zadecydować, na jaki styl się nastawiamy: nowoczesny, stawiający na minimalizm? Romantyczny, pełen cudownych dodatków? A może w starym stylu, ponieważ nigdzie nie czuliśmy się lepiej, aniżeli w domu naszego dziadka. Jeśli już zdecydujemy, który motyw wolimy, pora dobrać meble wypoczynkowe. Zanim udamy się do sklepu, starannie zmierzmy wolną przestrzeń, by potem nie mieć kłopotu z wstawieniem wersalki pomiędzy regał a stolik. Umiar zawsze się sprawdza. Dużo lepiej jest mieć mniej mebli, ciesząc się większą przestrzenią, która będzie przydatna nie tylko podczas imprez, lecz i zabaw z pociechami czy po prostu dla zwykłej wygody życia. Przeładowane mieszkania nikogo nie cieszą. Nie zapomnijmy też o jakości mebli. Dobrze zainwestować w porządną kanapę, która nie powyciera się po paru miesiącach użytkowania oraz gustownie wykonany stół bądź ławę, efektownie zdobiącą wnętrze. W kwestii ozdób również nie można podejmować nierozważnych wyborów. Rozważmy czy chcemy powiesić na ścianach fotografie naszej rodziny, a może zainwestować w obraz znanego malarza lub kupić rzeźbę, o jakiej zawsze marzyliśmy. Nie musimy aranżować salonu jednego dnia, możemy na to przeznaczyć nawet kilka tygodni, by wszystko było ze sobą doskonale zgrane.
www.wajnert.pl/kolekcje/meble-wypoczynkowe
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec najistotniejsza reguła – to ty masz czuć się dobrze w swoim domu, zatem nie daj się namówić na meble bądź dodatki, które nie współgrają z twoim poczuciem smaku. W przeciwnym wypadku stale coś nie będzie ci pasować, a wydane pieniądze pójdą na marne, ponieważ nieustannie będziesz zmuszony coś zmieniać.