Właściwe logo jako odzwierciedlenie firmy

in kupić, materiał, pomysł, temat, zysk
Logo jest odzwierciedleniem firmy, wobec tego profesjonalne logo ma nadrzędne znaczenie dla sukcesu jednostki.


Jedynie troskliwie zaprojektowane logo ma możliwość prawidłowo komunikować się z ludźmi i przekazać im wartości jednostki, bądź towaru.


papier
Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com


Logo winno być proste i czytelne. Musi zapadać w pamięć i być przekonującym dla odbiorcy, ale również niezwykle estetycznym. Nie może wymieniać za bardzo wielu szczegółów, bo wzrok nie jest w stanie się skoncentrować. Złożona grafika będzie się kiepsko przedstawiać i przestanie być zrozumiała kiedy zostanie zmniejszona do niewielkich rozmiarów. Stosowne logo to nie tylko estetyczna grafika, lecz przede wszystkim nośnik wiadomości na temat marki. Jest konieczne, ażeby logo posiadało ważność, prezentowało coś unikatowego, walczyło o uwagę nabywcy i wyróżniało się od reszty konkurencji. W ostatnim czasie bardzo modne stało się wytłaczanie logo w skórze. Forma wytłoczonego wzoru jest zależna od intensywności nacisku z którą motyw dociskany jest do skóry. Znacząca jest również temperatura w której przeprowadzane jest tłoczenie, oraz wilgotność skóry. Do wykonania tego rodzaju logo używa się podgrzanych do odpowiedniej temperatury wypukłych matryc.


biały komplet bielizny
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Logo umieszczane jest na każdych materiałach promocyjnych danej jednostki, jest fragmentem wystroju budynków firmowych i rozmieszcza się je na akcesoriach, czy strojach pracowników.


Fachowy wzór logo ma możliwość znacząco pomóc w zdobyciu klienta. Logo jest w stanie oddziaływać pozytywnie, lub negatywnie i dlatego powinno się przykładać uwagę do najlepszego wzoru i estetycznego wykonania.