Właściwy filtr kabinowy w aucie - komfort jazdy i dbanie o zdrowie

in Akcesorium, filtr kabinowy, jazda, klimatyzacja, sprzęt
W samochodzie spędzamy nierzadko dużo godzin w tygodniu. Należy zatroszczyć się o to, żeby jazda była nie tylko komfortowa, lecz też nie wpływała źle na nasze zdrowie.
filtry do auta
Autor: nakhon100
Źródło: http://www.flickr.com
W autach, przede wszystkim tych z zamontowaną klimatyzacją, bardzo istotną rolę spełnia filtr kabinowy. Stanowi on przeszkodę dla niepożądanych materii, jakie mogą się dostać do środka auta.

Podczas jazdy czasami czujemy jakieś nieprzyjemne “aromaty”, jakie są zasysane spoza auta. Jednak zamontowanie dobrego filtra kabinowego jest ważne nie wyłącznie z uwagi na komfort jazdy. Prawidłowo dopasowany filtr musi wstrzymywać dopływ niechcianych pyłów i alergenów. Takie wymogi spełniają filtry Mann (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o filtrach mann). Jazda autem z niedobrym filtrem kabinowym może zakończyć się reakcją alergiczną, bólem głowy, łzawieniem oczu albo napadem astmy. Nie zapominajmy, iż powietrze, jakie dostaje się do wnętrza samochodu przez kanały wentylacyjne, ma jakieś pięć razy tyle pyłów, gazów i alergenów niż powietrze spoza obszaru drogi. Filtry Mann wyróżniają się bardzo wysokim współczynnikiem blokowania alergenów, pleśni, różnorodnych bakterii i pyłu zawieszonego. Gdy dużo czasu spędzacie w aucie, przemieszczacie się w strefie o znacznym zanieczyszczeniu powietrza i macie dzieci lub sami macie uczulenie, musicie wyjątkowo dbać o klasę tych akcesoriów. Wyżej wspomniane wymogi spełniają także filtry Donaldson
Rzecz jasna, gdy już kupimy dobry filtr, to nie zapominajmy, że są to komponenty wymienne. Na wytrzymałość filtra wpływa naturalnie środowisko, w jakim jest wykorzystywany. Wilgoć znacząco skraca jego trwałość. Praktycznie zlecane jest wymienianie filtra raz na rok albo co jakieś 15 tysięcy kilometrów. Zarówno filtry Donaldson, jak również filtry Mann są dostępne na polskim rynku, chociaż trzeba liczyć się z tym, że będą sprowadzone na specjalne zamówienie. Naturalnie powinno się nie zapominać o zweryfikowaniu, czy dany filtr pasuje do typu auta. W lepszych sklepach internetowych zrobi to za nas wyszukiwarka, która po wpisaniu modelu auta i daty produkcji podpowie odpowiedni filtr.


Mamy nadzieję, że ten test przekonał was, że filtr kabinowy to akcesorium, na którym nie należy oszczędzać.