W świecie biznesu rządzą wzory i znaki. To dzięki nim można się wybić, zapaść w pamięć i wybudować markę, którą rozpoznawać będą ludzie na całym świecie.

in dom, konkurencja, metoda, wzór, zysk
W dzisiejszych czasach konkurencja w każdej branży jest bardzo silna. Aby zachować się na rynku i pozyskać grupę wiernych odbiorców należy zatroszczyć się o pozytywny wizerunek firmy i wypracowanie godnej zaufania marki. To właśnie marka często bywa czynnikiem, który zachęca do nabycia nowego produktu konkretnej firmy. Jeśli jesteśmy zadowoleni z innych artykułów tego producenta, bez zastanowienia zakupimy jego kolejny wyrób.
Znak towarowy – klucz do sukcesu


Jednym z najistotniejszych elementów każdej marki jest oczywiście jej logo, czyli innymi słowy znak towarowy. To dzięki tym oznaczeniom w gąszczu różnorodnych produktów jesteśmy w stanie odnaleźć produkty ulubionego producenta, a ich siła rażenia jest tak ogromna, że niektóre znaki towarowe na trwałe zapisały się w kulturze masowej i są znane właściwie przez ludzi żyjących na całym świecie.
prawo
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zarejestrować znak towarowy?Jeśli chcemy mieć znak towarowy rejestracja jest procedurą, którą powinniśmy rozpocząć jak najszybciej. W Polsce przeprowadza się ją w Urzędzie Patentowym RP, który mieści się w stolicy. Znak towarowy rejestruje się na dziesięć lat, ale istnieje opcja jego przedłużenia. Rejestracja znaku towarowego – tu znajdziesz informacje W związku z tym, że znak towarowy ma wielki wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa i jej potencjalne zyski, uważa się go za jedno z najistotniejszych dóbr firmowych, które, tak jak wszystkie inne dobra, można sprzedać, ofiarować lub zamienić.

By jednak móc dokonać jego sprzedaży niezbędna jest wycena znaku towarowego.Szukasz wyceny znaku towarowego Z racji tego, że nie istnieje jedna jasno określona metodyka wyceny, jej wykonanie warto zlecić doświadczonym ekspertom. Do najczęstszych metod, które stosują fachowcy zalicza się metodę finansową i metodę marketingową.


Wzór użytkowy a wzór przemysłowy
Na konsultacje do specjalistów warto udać się również jeśli planujemy zgłosić coś, co sami stworzyliśmy. Wówczas powinniśmy się dowiedzieć, która forma ochrony będzie w naszym przypadku najbardziej optymalna oraz co powinniśmy wziąć pod uwagę rozważając dylemat: wzór użytkowy a wzór przemysłowy. Jaka różnica dzieli wzory użytkowe od przemysłowych W skrócie można powiedzieć, iż wzór użytkowy przeznaczony jest dla rozwiązań użytecznych, będących rzeczami materialnymi. W grę nie wchodzą zatem na przykład procesy technologiczne. Wzorem przemysłowym oznacza się natomiast charakterystyczną „powłokę” zewnętrzną określonego przedmiotu, która czyni zeń coś unikalnego.