W jaki sposób dbać o włosy? Kompleksowy informator

in preparat, problem, SPA
Na to, w jaki sposób prezentują się nasze włosy a także czy będą zdrowe ma wpływ nie tylko jadłospis i stan zdrowia, ale również należyta ich pielęgnacja.


Jak o nie troszczyć się każdego dnia, aby były ładne i zdrowe? Poznaj podstawowe, uniwersalne reguły pielęgnacji włosów.


Połyskujące, gęste jak też zadbane włosy są dumą jak też chlubą każdej panie, a zaniedbane sprawiają, iż nie tylko wyglądamy gorzej, ale też gorzej się czujemy.


pokój idealny dla nastolatka
Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno
Autor: DECOFLUX
Źródło: DECOFLUX


To, w jakim stanie są twe włosy, zależy od wielu czynników – hormonów, diety, kłopotów zdrowotnych, warunków pogodowych. Nawet zupełnie zdrowe włosy jak też normalna skóra głowy w jakimś momencie mogą przetłuszczać się, zrobić się osłabione, suche albo wręcz wypadać. Z tej przyczyny, podobnie jak w przypadku skóry, warto co pewien czas przyjrzeć im się uważnie w zwierciadle by oszacować, czy przypadkiem nie przyszła pora na odmianę kosmetyków – o wSPArcie w ich doborze możemy też poprosić fryzjera przy sposobności następnej wizyty. Ale o ile zmiana kosmetyków bywa nieodzowna, o tyle zasady pielęgnacji włosów są zawsze uniwersalne.


świnka z banknotami jako przykład inwestycji
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com


Są kobiety, które powinny myć głowę każdego dnia, oraz takie, jakie mogą to wykonywać raz na parę dób. W obydwu sytuacjach jest to postępowanie prawidłowe, dlatego że włosy powinno się myć wtenczas, kiedy tego wymagają – prezentują się niezbyt świeżo, bądź skóra głowy stanie się przetłuszczona. Do mycia używamy szamponu odpowiedniego do skóry głowy (błędem jest dostosowywanie go do typu naszych włosów).


Szampon ma bowiem przede wszystkim umyć skórę głowy, spłukać resztki preparatów do stylizacji, a w przypadku jakiegoś kłopotu (na przykład łupieżu) pomóc pozbyć się go. Zawsze stosuj farby tylko najwyższej jakości.