W jaki sposób nabrać zaufania do dentysty oraz w jaki sposób zrelaksować się na takiej wizycie?

in budowa, części, gra, przestrzeń, zabieg
Jeśli chcesz wybrać najlepszego dentystę, to nasi stomatolodzy mają bardzo dobrą reputację na całym świecie. W naszym kraju jest jednak wydawany przekazywany z dziada pradziada stres stomatologiczny i to on nie pozwala odprężyć się u stomatologa.


klinika stomatologiczna
Autor: Truck Hardware
Źródło: http://www.flickr.com


Bieżnia do biegania, sprzęt sportowy
Autor: Sport-shop.pl
Źródło: Sport-shop.pl
Są jednak tego typu gabinety, w których pacjent słodko przesypia całą wizytę oraz z przyjemnością do lekarza wraca.


Ważny jest partnerski stosunek dentysty do każdego pacjenta. Wyrażany może być on przez rozmowę na początku dowolnej wizyty na siedząco. Podczas takiej konsultacji doktor przeprowadza wywiad, pytając o stan zdrowia czy też ogólne samopoczucie. Taka rozmowa powinna być wykonana na początku każdej wizyty u stomatologa, ponieważ podczas zabiegu może naruszyć on przestrzeń intymną pacjenta. Bez zbudowania należytego zaufania, jakiekolwiek przekroczenie granicy, będzie odczuwane przez pacjenta jak naruszenie strefy intymnej. Istotna jest również czystość gabinetu. Gdy pacjent siada na fotelu, nie powinien widzieć jakichś śladów po poprzednim pacjencie. Wszystkie urządzenia powinny być starannie zdezynfekowane, spluwaczka powinna być dobrze wyczyszczona, a wszystkie przyrządy na pulpicie powinny być ułożone. Jeżeli interesuje Cię najlepszej jakości klinika stomatologiczna, powinnaś trochę poszukać, lecz zapewne znajdziesz najlepszą dla swojej osoby.


Dzisiaj funkcjonuje coś takiego w przychodniach dentystycznych jak metoda obrazowania. Jest to pokazywanie pacjentowi stanu jego jamy ustnej na dobrej jakości zdjęciach. Dobry stomatolog musi prowadzić kartę zabiegową oraz na bieżąco powinien informować o treści każdego wpisu i musi także udostępnić dokumenty pacjentowi. Pacjent w gabinecie dentystycznym powinien czuć się bezpieczny, dlatego też lekarz musi stale podkreślać, że ważne jest dla niego utrzymanie jałowego otoczenia.


Każdy lekarz używa rękawic jednorazowych, które nakłada przy pacjencie. Także przy pacjencie musi dezynfekować newralgiczne części narzędzi. W gabinecie może być włączona odprężająca muzyka. Wybór jej jednak trzeba pozostawić specjalistom.