W jaki sposób opaska odblaskowa może podnieść nasze bezpieczeństwo na ulicy?

in jazda, kupić, moc, pomysł, spodnie
Na jesieni mogłyby się niezwykle przydać odblaski. Można by założyć je na nogę czy plecy. Jeżdżąc rowerem także można zaopatrzyć się w tego typu odblaski oraz założyc je na pedały czy też kupić futerał na torbę.
Są lepsze i słabe pomysły, lecz wszystkie, jakie powiększają bezpieczeństwo na ulicy, działają na korzyść nas wszystkich.


Nie ukrywaj cellulitu, zwalcz go!
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu


Można by dostrzec, że opaska odblaskowa sprawia to, że kierowcy wymijają szerszym łukiem osobę jadącą na rowerze. Taka opaska nie jest kosztowna. W chińskim markecie można ją nabyć nawet za 1zł. Jednak odblaskowa nie musiałaby być tylko opaska. Może to być dla przykładu kamizelka. Jest ona elegancko dopasowana do sylwetki. Jeżdżąc po ciemku na rowerze, warto kupić szczególne nakładki na szprychy. Za ich pomocą można sobie wykonać na rowerze słońce. Tego typu nakładki są sprzedawane w zestawach po 72 sztuki, zatem zestaw na dwa koła.


Jeżeli nie mógłbyś posiadać odblasków na pedałach, można by założyć odblaskową opaskę na nogę i rękę. Atutem takich opasek jest trzymanie nogawek spodni blisko nogi i dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa wkręcenia się materiału w łańcuch. Odmiennym odblaskiem mogą być odblaskowe szelki. Znakomicie sprawdzą się one w czasie upałów, kiedy to przejażdżka w odblaskowej kamizelce nie musi być miła. Fajnym odblaskiem, który sprawdzi się w czasie ulewy jest pokrowiec na plecak. Uchroni on zawartość torby przed zamoczeniem. Najwłaściwiej, jeżeli taki pokrowiec jest w neonowym odcieniu oraz ma ponadto dodatkowo fluorescencyjne opaski. Tego typu opaska odblaskowa może być także założona na ramę roweru.
Zależnie od szerokości można by nałożyć ją na dolną albo górną rurkę. Niezwykle fajne są fluorescencyjne spodnie. Jeśli komuś to nie wadzi, można by jeździć rowerem w spodniach klasycznie roboczych. Wadą ich są ślady błota w czasie jesiennej pluchy.