W jaki sposób pożyczyć gotówkę w instytucji innej niż bank?

in finanse, firmy, gotówka, instytucje, pieniądze, pożyczki, procent, umowy
Od najdawniejszych czasów jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie istotną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, nie zawsze w luksusach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to bardzo negatywnie odbić na warunkach egzystencji. Generalnie więc stosunkowo dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.


scrubble ułożone w słowo money
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nawet osobom żyjącym w dostatku raz na jakiś czas brakuje funduszy na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu ludzkim całkiem często pojawiają się również momenty, w których dodatkowa gotówka jest niezwykle potrzebna. Nierzadko są to cele wiążące się z przyjemnościami i rozrywką, takie jak na przykład urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Bywa jednak również, że pieniądze potrzebne są w sytuacji pojawienia się nagłego zachorowania czy z powodu urazu. Dodatkową kasę można pożyczyć na rozmaite sposoby. Występuje również parę metod tego rodzaju pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów pożyczania pieniędzy wykorzystywanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są to pożyczki, które uzyskuje się bez angażowania podmiotów takich jak banki i inne. Jest to zwyczajne przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do innej. Sposób zaciągania tego rodzaju pożyczki zależy od woli obu stron, a także często od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy
Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest, by ustalić kilka istotnych elementów >>Dowiedz się jak zmienić kredyt na tańszy<< Przede wszystkim należy sprecyzować wielkość pożyczki. Większa część osób ustala w tym miejscu również oprocentowanie pożyczki. Bardzo ważne dla obu stron jest również wyznaczenie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnim czasie także w Polsce na duża skalę rozwinęły się punkty zwane parabankami. Są to spółki działalnością zbliżone do prawdziwych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane tak bardzo jak zwykły bank. Instytucje te zazwyczaj trudnią się dawaniem pożyczek, niejednokrotnie jednak na bardzo wysoki procent.

Biorąc pożyczkę w takiej firmie należy bardzo skrupulatnie poznać warunki umowy, jaka jest zawierana. W innym przypadku można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która związana jest ze sporym ryzykiem.