Jak wziąć pożyczkę w innym miejscu niż bank?

in finanse, firmy, gotówka, instytucje, pieniądze, pożyczki, procent, umowy
Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie ważną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na warunkach egzystencji. Generalnie więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.
scrubble ułożone w słowo money
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nawet osobom żyjącym w dostatku od czasu do czasu brakuje środków na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu człowieka całkiem często występują również momenty, w których dodatkowa gotówka jest niezwykle potrzebna. Niejednokrotnie są to cele związane z przyjemnościami i rozrywką, takie jak przykładowo urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak również, że pieniądze potrzebne są w przypadku pojawienia się nagłej choroby czy z powodu wypadku. Dodatkową kasę można uzyskać na rozmaite sposoby. Istnieje również (kliknij, zobacz, sprawdź) parę metod tego rodzaju pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki uzyskiwane prywatnie

Jednym ze sposobów pożyczania środków wykorzystywanym już od bardzo dawnych czasów są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są to pożyczki, które uzyskuje się bez udziału podmiotów takich jak na przykład banki. Jest to po prostu przekazanie gotówki od jednej osoby prywatnej do innej. Sposób zaciągania takiej pożyczki zależy od woli obu stron, a także często od łączących je zależności.

symbol zatrzymania pieniędzy
Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, by określić parę istotnych elementów >>Sprawdź jak spłacić kredyt<< Przede wszystkim trzeba ustalić kwotę pożyczki. Większa część osób ustala w tym momencie również oprocentowanie pożyczki. Niezwykle istotne dla obu stron jest również określenie ostatecznego terminu spłaty.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnich latach również w Polsce na duża skalę rozwinęły się instytucje zwane parabankami. Są to firmy działalnością zbliżone do zwykłych banków, jednak nie mające takich uprawnień i niekontrolowane tak bardzo jak standardowy bank. Parabanki najczęściej trudnią się dawaniem pożyczek, często jednak na bardzo wysoki procent.

Biorąc pożyczkę w takiej firmie trzeba bardzo dokładnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innym przypadku można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną umowę, która wiąże się z dużym ryzykiem.