W jaki sposób znaleźć mieszkanie do wynajęcia?

in centrum, dom, nieruchomości, sklep, zakup
Decydując się na najem domu, dobrze jest przemyśleć, jak dużo pokojów będziemy potrzebować. Co najczęściej robimy w mieszkaniu i jak wiele powierzchni na co dzień wykorzystujemy? Jeżeli jedynie w nim śpimy i jemy, do drugich codziennych czynności nie potrzeba nam nic poza stolikiem oraz fotelem.


Gdy jednocześnie nie zależy nam na większej przestrzeni, warto zastanowić się nad małą kawalerką. Jeżeli jednakże potrzebujemy osobnego miejsca do pracy i nie chcemy łączyć ze sobą przestrzeni przypisanych do rozmaitych sfer życia, musieli będziemy wynająć większe mieszkanie, np. 3-pokojowe z biurem do pracy, sypialnią do spania a także salonem, w jakim będziemy mogli się relaksować i oddawać rozrywkom.


nieruchomości
Autor: Yuri Samoilov
Źródło: http://www.flickr.com


ciuchy
Autor: Jean & Nathalie
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele zależy także naturalnie od naszych możliwości finansowych. Ze względu na zapotrzebowanie, w wielkich miastach można nawet znaleźć mieszkanko 2-pokojowe tańsze niż kawalerka. Wybór lokalizacji najlepiej dopasować do tego, w którym miejscu spędzamy najwięcej czasu poza domem. Jeżeli nie mamy opcji wynajęcia mieszkanka w pobliżu pracy bądź uczelni, newralgiczny będzie szybki oraz wygodny dojazd. W tym przypadku dobrze jest sprawdzić, czy pojawiająca się w ogłoszeniu wiadomość w stylu „pięć minut od centrum !” jest prawdziwa. Jeśli mamy takową możność, najlepiej będzie zwyczajnie oszacować rzeczywisty czas dojazdu (pamiętajmy, iż w dużych miastach w godzinach szczytu robią się korki, które bardzo ów dojazd mogą spowolnić).


Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Przede wszystkim na infrastrukturę dookoła budynku. Czy w okolicy znajduje się sklep, w którym będziemy mogli zrobić zakupy wracając do domku, etc. Jeśli nie masz czasu na poszukiwania mieszkania, skorzystaj z usług biura nieruchomości.