W jakie gadżety musimy wyposażyć ucznia?

in Internet, książki, moc, olej
Na rynku dostępnych jest dziś dużo gadżetów mogących ułatwić życie uczniom. Warto zastanowić się, czy któryś z nich nie przyda się naszemu potomkowi, w trakcie nauki w szkole lub w domu.
mebel
Autor: Zielone Dzieci
Źródło: Zielone Dzieci


I nie chodzi tutaj o klasyczne przybory typu kajet, kredka albo zakreślacz wielokolorowy. W dzisiejszych czasach dostęp do danych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek przedtem. Rzecz jasna dalej podstawowym źródłem wiedzy są szkolne podręczniki, jednak w coraz większym stopniu uczniowie korzystają również z Internetu. Podstawowym narzędziem służącym do przeglądania sieci jest pecet. Jest to obecnie sprzęt bardzo rozpowszechniony, osiągalny praktycznie w każdym domu. To że dziecko powinno korzystać w trakcie nauki także z komputera jest sprawą bezdyskusyjną. Do rozważenia jest wyłącznie kwestia, czy korzystniej kupić dziecku bardziej wydajny komputer stacjonarny czy mobilny laptop.


Następnym przydatnym gadżetem będzie budzik. Większość z nas ma kłopoty z przebudzeniem się każdego ranka. Jeżeli chcemy aby nasze dziecko nie spóźniło się do szkoły, należy zatroszczyć się aby wstawało o stosownej porze. Z tego powodu każdy z uczniów powinien posiadać w swoim pokoju przyzwoity budzik. Dużo osób wykorzystuje funkcję alarmu w smartfonie, ma to jednak swoje wady. Telefon przecież nie za każdym razem zostawiamy przy posłaniu. Niezwykle często zdarza się, iż odkładamy go w innym pomieszczeniu po czym o nim zapominamy. W smartfonie również szybko rozładowuje się bateria. Trudno polegać na narzędziu, które może nas nie wybudzić. Budzik jest za każdym razem na miejscu, natomiast dzięki funkcji cyklicznego powtarzania alertu, nie trzeba go bezustannie ustawiać. Czytniki e-booków będą znakomitą opcją dla tradycyjnych papierowych publikacji.
Możemy sobie wyobrazić sytuacje, iż w niedalekiej przyszłości zamiast wielkiej ilości podręczników dziecko nosiło będzie do szkoły tylko ów nieduży gadżet. Ekrany e-booków są identycznie przyjazne dla wzroku potomka, co tradycyjne publikacje.