W miejscu, gdzie wypala się ziarna

in akcesoria, aromat, filiżanka kawy, kawa w filiżance, kubek, parzenie, rytuały
Od dawna wiadomo, że kawa to jedną z najpyszniejszych używek i na dodatek jest całkowicie legalna. Oczywiście nie parzy się kawy małym dzieciom, ale nikt nie jest zdziwiony, kiedy nastolatkowie wybierają ten znakomity napój. Jeżeli jednak mamy ochotę poczuć prawdziwy smak kawy musimy mieć w domu kawę ziarnistą. Kawa palona to opcja przygotowania świetnego napoju, który na sto procent rozbudzi nasz umysł i pobudzi nasz organizm. Wiadomo, że na naszych rodzimych stołach najczęściej stawiana jest kawa mielona jak również kawa rozpuszczalna. Ale żadna z tych kaw nie pozwala wydobyć tak cudownego aromatu jak świeża kawa palona. Oczywiście, jeśli mamy kawiarki zaraz przed przyrządzeniem kawy musimy nasze palone ziarna zmielić.
ziarna kawy
Autor: Andreas Poike
Źródło: http://www.flickr.com
To daje nam pewność, że zaparzona kawa będzie pięknie pachnieć i będzie dobra smaku. Jest różne sposoby na przechowywanie kawy. Jednak najtrafniejszym rozwiązaniem jest kupno specjalne pojemniki, które dają możliwość długiego zachowania świeżości nawet tej sproszkowanej przez nas kawy.

kawa po turecku
Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com
Najprawdziwsza kawa

Jeżeli marzy nam się wysokiej klasy palona kawa musimy wyszukać sklep, gdzie taką kawę będzie można kupić. Niestety nie często na półkach w supermarkecie znajdziemy kawę idealną. Stąd też rzeczywiście dobrze posprawdzać w Internecie sklepy, które oferują sprzedaż kawy palonej jak http://www.palarniakawyelephant.pl/. Ostatnimi czasy i w naszym kraju zaczęto celebrować robienie kawy. Tak, więc do kawiarek używamy kawy dopiero, co zmieloną paloną, której już sam aromat budzi do życia. Kawosze posiadają akcesoria do mielenia kawy i bardzo lubią swoje poranne bądź też popołudniowych rytuały robienia kawy. Jeżeli rzeczywiście zależy nam na tym, żeby kawa (zapraszamy serdecznie) była wyśmienita musimy zadbać o jej zaparzenie i o sposób podania. Dla niektórych świetnym pomysłem będzie kawa w filiżance, a ktoś inny woli mieć kubek do kawy.Stąd też tak dobrze jest byśmy zanim podamy znajomemu (osobom nieznajomym zawsze serwujmy kawę w filiżance) kawę spytać, w co mu ją nalać. Pamiętajmy też o tym, że porządna kawa kosztuje. Zawsze możemy wybrać najzwyklejszą kawę za parę złotych i po prostu wsypać zmieloną kawę do szklanki, ale możemy zapłacić kilkanaście złotych, obudzić się chwilę wcześniej rano, wyjąć kawiarkę i rozkoszować się chwilą. Smaczna poranna kawa doda animuszu, dlatego celebrujmy jej smakiem i aromat, zamiast dopijać jej w biegu.