Odpowiedni bilet i brak miejsca na pokładzie samolotu - co najlepiej zrobić?

in bilet, obsługa, podróż, Rezerwacja, urlop, zwrot
Całkiem niedawno słyszałam, iż przedsiębiorstwa lotnicze nie zawsze są uczciwe wobec klientów. Znajomy z pracy opowiadał, iż niektóre linie sprzedają więcej biletów niż jest miejscówek w samolocie. Byłam zdania, iż to tylko zwykłe plotki. Do momentu, jak mi osobiście spotkała mnie taka sytuacja.
przed lotniskiem
Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com
Niecałe pół roku temu, chciałam odwiedzić Grecję. Jako że nie lubię korzystać z usług biur podróży, organizowałam wszystko na własną rękę. Jaka byłam szczęśliwa, gdy znalazłam nie tak drogie bilety na samolot. Mój entuzjazm był naprawdę wielki. nie - odnośnik do serwisu - spodziewałam się wcale co ma mnie spotkać.

Nadszedł ten dzień - wyjazd. Kilka razy sprawdzałam, czy czegoś nie zapomniałam. Bagaże, dokumenty, bilety. Zatem wszystko. Na lotnisku byłam tylko trochę później niż zazwyczaj.Z pełnym entuzjazmem przekazałam mój bilet do sprawdzenia. I w tym momencie pani stwierdziła, że jest jej bardzo przykro, lecz w samolocie nie ma już miejsca. Wyprzedali za dużo biletów. Mam ważny bilet, ale nie polecę, bo nie ma miejsca. To chyba jakieś żarty. Smutna, spytałam nawet czy mogę w takiej sytuacji polecieć kolejnym kursem. Okazało się, że są one albo w całości zarezerwowane lub dziś nie wylecą. Jedyna rzecz jaką uzyskałam, to zwrot pieniędzy. Rezerwacja w hotelu przepadła, a tym samym wakacje.

Nie zamierzałam tego tak zostawić. Dlatego też rozpoczęłam poszukiwania rozwiązania, w jaki sposób szybko i skutecznie postarać się o odszkodowanie za takie sytuacje (sprawdź Sky Legal).