Wpływ przenośników na proces produkcji

in kruszarki, linia technologiczna, materiały, palety, praca, przemysł, przenośniki
Niektóre procesy produkcyjne domagają się użycia przenośników łańcuchowych. przenośniki łańcuchowe są używane do przenoszenia części o znacznych gabarytach. Przeznaczone są zarówno do pracy wewnątrz, jak również na zewnątrz hali, w różnych warunkach pracy. Ich najważniejszą cechą jest możliwość zastosowania łańcuchów wyposażonych w części, do których można przymocować różne profesjonalne doczepy, na których przenoszony jest określony składnik.
Promus.katowice.pl - Systemy transportu wewnętrznego
Źródło: www.promus.katowice.pl
Transportery łańcuchowe można używać w miejscach, gdzie nie ma możliwości użycia konwencjonalnych przenośników taśmowych. Przenośniki tego typu mają rozległe zastosowanie w zespalaniu poszczególnych części linii technologicznych w całość, jak również w ciągach magazynowych. Podobne urządzenia używane są przede wszystkim do transportowania palet, skrzyń a także kontenerów metalowych. Elementami transportującymi są tutaj łańcuchy zawarte w specjalnych prowadnicach które są wykonane z tworzywa sztucznego, o dużej trwałości na dużą siłę oraz wycieranie. Dzięki swej zwartej, bardzo wytrzymałej konstrukcji, doskonale sprawdzają się w transporcie pojedynczych, dużych i masywnych towarów. Podajniki łańcuchowe stosowane są do transferowania niezwykle masywnych ładunków o wielkich gabarytach. Nie rzadko używane są do transportu stalowych skrzyń, pojemników, palet lub bardzo dużych zwartych elementów.Przenośnik wibracyjny z kolei, jest używany do transportu materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do zaopatrywania kruszarek i młynów w kopalniach oraz cementowniach.

Jest przydatny do wypakowywania wagonów kolejowych, przenoszenia rudy, minerałów w stalowniach oraz przemyśle chemicznym. Umożliwia dozowanie materiałów w przemyśle spożywczym. Dzięki niemu można manipulować wszystkimi gatunkami materiałów sypkich, od proszku, aż po wielkie frakcje rudy, przy wydajności od kilku kilogramów, do tysięcy ton na godzinę. Jest niezawodny i nie wymaga dużego nakładu pieniędzy w eksploatacji oraz ulega minimalnemu zużyciu.