Wspaniała rozrywka dla mężczyzn

in pomysł, rodzaj, twarz, WC
Dziś niezwykle atrakcyjne stało się odtwarzanie walk rycerzy. W Polsce odnajdziemy nawet kluby, które zajmują się tą tematyką.


Przed przystąpieniem tej walki, dobrze jest wiedzieć, jak kiedyś prezentował się rycerz.


lanca
Autor: Ian Kennedy
Źródło: http://www.flickr.com


Należy wiedzieć, że jego zbroja ważyła mniej więcej 30 kilogramów i była bardzo droga. Stanowiła jednak znakomitą ochronę. Rycerze używali w każdym wypadku broni białej takiej jak lanca, miecz czy topór. Istniało wiele rodzajów tej broni i ich brak lub posiadanie często przesądzały o wygranej bitwie. Dzisiejsze walki są trochę zmodyfikowane, gdyż przykładowo dozwolone są przykładowo kopnięcia albo ciosy pięściami. Jednak ciągle walczy się głównie bronią. Dziś korzysta się zazwyczaj z halabard, kopii bądź toporów wyprodukowanych z miękkiego drewna.


wspaniała drogocenna korona
Autor: July staff Sino
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś dąży się do wiernego odwzorowania zbroi i broni. Dzisiejszymi rycerzami zostają często ci, którzy kochają konie, pojedynki na miecze a także interesują się historią. Inscenizacja dawnych walk może być świetną rozrywką oraz sposobem na polepszenie swej kondycji. Z pewnością dowiemy się wiele ciekawych informacji o rycerskim życiu. W konkretnych miejscach w kraju organizuje się także zajęcia dla dzieci o tym, w jaki sposób można było stać się rycerzem. W ów sposób pobudzimy w pupilu naturalną ciekawość odnoszącą się do historii. Jeżeli zaś lubimy walki, ale lanca w naszej dłoni to nie jest najlepszy pomysł, dobrze jest na początek wybrać grę komputerową, w jakiej walczą rycerze.


W ten sposób można nie opuszczając domu przenieść się do świata honorowych rycerzy. Historia może stać się ciekawa, jeśli tylko będzie odpowiednio przedstawiona.