Wybór pomiędzy czymś praktycznym a pięknym jest w sumie mało skomplikowany. Wystarczy trzymać się określonej i niezawodnej zasady

in fotel, mieszkanie
Nasze mieszkanie, jak najbardziej, powinno być piękne i zachęcające do spędzania czasu w każdym z jego pomieszczeń. Poza tym jednakże, nasze mieszkanie powinno się wyróżniać zmysłem praktycznym. Oznacza to, że wszelkie ozdoby i dodatki jak najbardziej, lecz ażeby nie przysłoniły one praktycznego zmysłu naszego pomysłu. To wszystko cudownie się prezentuje, ale nie może to być sztuka dla sztuki. Nie stwórzmy wrażenia przerostu formy nad treścią, ponieważ nic nam to nie da, dodatkowo, będziemy mieli przekonanie o porażce, gdy kupiony przez nas designerski mebel jest właściwie mało wygodny, choć piękny, oryginalny i stylowy.


narożnik
Autor: Caya Design
Źródło: Caya Design
Wiele osób boryka się właśnie z tym kłopotem. Kupuje coś, co jest faktycznie niezwykłe, ale jest niezdatne do użycia. Jak stoi to wygląda jak coś cudownego, ale w rzeczywistości okazuje się, iż jest to normalny eksponat jak w muzeum. No tak, bo lepiej go nie ruszać, gdyż może się rozlecieć. Takie błędy czynimy w każdym pomieszczeniu. Zamiast zakupić solidne narożniki do pokoju gościnnego, to my się zdecydujemy na zupełnie bezsensowne, acz ładne fotele, w których nie da się siedzieć - www.wajnert.pl/produkty/narozniki-z-funkcja-spania.


Miejmy na uwadze więc, że jak pragniemy coś ładnego do mieszkania a jednocześnie funkcjonalnego, to użyteczność powinna wziąć górę. Natomiast jeśli pragniemy mieć coś estetycznego i pięknego w naszym domu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać piękny obraz. Spełniać on będzie funkcję dokładnie taką, jaką musi spełniać, czyli elementu estetycznego, jaki nie służy do siedzenia czy leżenia,
narożnik
Autor: ABRA
Źródło: ABRA
ale oglądania (zobacz na wajnert.pl). Pamiętajmy o tej ważnej zasadzie, ażeby nie czuć później zawodu, który obawiał się będzie na wielu płaszczyznach, wśród których prym będą niosły strata finansowa oraz niezadowolenie.

Z jednej więc strony coś, co możemy określić jako nieudane zakupy, a dodatkowo pozbycie się znacznej części pieniędzy, jaką przeznaczyć można było zupełnie lepiej. By nie doprowadzić do tego typu sytuacji pamiętajmy tą mądrą i bardzo prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o estetyce, to kupmy jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, ale gdy dochodzi do kwestii bardziej praktycznych i estetycznych, to zawsze, najważniejsza powinna być nasza wygoda. Nabywajmy więc rzeczy praktyczne.