Wybierając się w drogę bardzo często nie bierzemy pod uwagę tego, iż coś przykrego może nam się przytrafić

in pomoc, rozwiązanie, samochód
Wydaje się nam, że jesteśmy na tyle wspaniałymi i doświadczonymi kierowcami, że absolutnie nic nam na drodze nie zagraża.


Przykro ale życie pokazuje, że nie zawsze możemy być pewni całkowicie swoich umiejętności.


Miasto
Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com


postępowanie
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com


Dodatkowo to, że my jeździmy przepisowo kompletnie nie znaczy, że nie grozi nam stłuczka. Przenigdy przecież nie mamy pewności, kogo możemy spotkać na swojej drodze i w jakiej sytuacji możemy się znaleźć. Taki przypadek za pierwszym razem to z pewnością duży stres i zdenerwowanie, a one nie okazują się właściwymi doradcami. W sytuacji gdy i Tobie przydarzy się taka nieszkodliwa w skutkach stłuczka nie daj się emocjom ale myśl rzeczowo. Jeśli nie ma w tym Twojej winy to za taki wypadek samochodowy odszkodowanie z pewnością Ci się należy, a wydatki poniesie ubezpieczyciel sprawcy stłuczki. To jasne może zdarzyć się i tak, że winowajca będzie unikać się od swojej odpowiedzialności. Pamiętaj, iż w takiej sytuacji bezpłatna pomoc prawna to będzie dla Ciebie najkorzystniejsze wyjście i gdy masz wrażenie, iż osobiście sobie z całą sytuacją nie poradzisz powinno się dokładnie do nich zwrócić się po pomoc.
Po każdej kolizji samochód potrzebuje naprawy więc nie ma powodu, byś Ty sam jeżeli nie znaleziono w zdarzeniu Twojej winy wydatkował środki pieniężne za przywrócenie samochodu do poprzedniego stanu z własnych środków.