Z jakiej przyczyny kreowanie wizerunku firmy jest tak istotne?

in marketing, Promocja, reklama
Jak może nam pomóc Internet do działań promocyjnych firmy? Ten dylemat pojawia się w każdej, nastawionej na sukces i zysk firmie. Sieć internetowa, jako największe okno na świat jest współcześnie stale rozwijającym się medium, skupiającym uwagę odbiorców w różnym wieku, o niezwykle zróżnicowanych wymaganiach oraz zainteresowaniach.


firma
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Z tworzeniem, wdrażaniem i kodowaniem marki w świadomości użytkowników sieci, silnie związane jest pojęcie marketingu internetowego. Najprościej mówiąc jest to używanie Internetu w celach reklamowych, a w konsekwencji przyczyniających się do sprzedaży dóbr lub usług. Internetowe narzędzia marketingowe, w tym wypadku poczta elektroniczna oraz listy wysyłkowe, reklama w sieci, biuletyny elektroniczne itp. pozwalają na bardziej interaktywną komunikację niż tradycyjne metody promocji. Skutkiem tego zabiegi jakie wchodzą w działania e-marketingu prowadzą do ewolucji i stopniowego rozwoju firmy w sieci.

Doskonałe wyniki możemy zauważyć jednak wtedy, gdy w tym samym czasie promuje się oraz sprzedaje towary czy usługi przez Internet. E-marketing jest bowiem konsekwencją skrzyżowania innowacyjnych technologii komunikacyjnych oraz powszechnie stosowanych, klasycznych zabiegów reklamowych. Do narzędzi internetowych, które wspierają i jednocześnie budują e-marketing można zaliczyć również reklamę banerową – formę trafną, mocno rzucającą się w oczy, która często jest odnośnikiem do strony promowanego produktu

Nie bez znaczenia jest także wygląd i użyteczność posiadanej strony internetowej. Na odbiór ma wpływ zarówno grafika, jak i informacje zawarte na witrynie (zobacz - agencja pr). Jednakże to sposób prezentacji naszej działalności może odegrać kluczową rolę. Dlatego istotne jest właściwe zaprojektowanie serwisu: jego przejrzystość i łatwość obsługi.

Na kreowanie wizerunku w cyberprzestrzeni ma wpływ cały szereg czynników, które wdrożone dadzą wymierne efekty. Reklama przy pomocy Internetu to nowe kanały komunikacji z Klientem oraz w znacznym stopniu obniżenie wydatków związanych z obsługą. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie sprawnie budować świadomości własnej marki bez udziału sieci.