Za takie niedopatrzenia możemy wiele zapłacić

in artykułów, marką
Musimy wspomnieć, iż każdy ma prawo do wygłaszania swoich opinii, a jeżeli jeszcze zrobi to publicznie i dzieli się z kolejnymi swoimi analizami, to tym mocniej powinniśmy pilnować, by powielając jego opinie zaznaczać, kto tak naprawdę jest ich twórcą. Jeżeli przepisujemy gdzieś jakieś zdanie oraz nie powiemy autora, może się okazać, iż wpadniemy w duże trudy oraz za swoją nieuwagę poniesiemy bardzo dotkliwą karę.


Ciągle naruszane są prawa autorskie
Wszyscy powiedzą czym jest plagiat i jednocześnie posiadają gwarancję jak go uniknąć, a jednak okazuje się, że co chwilę jest on popełniany. Jeśli przepisujemy z jakiejś książki zdanie dokładnie w słowo w słowo, to powinno być ono opatrzone cytatem i przypisem, gdzie znajdziemy jego oryginalną wersję, bo w przeciwnym razie może zjawić się naruszenie praw autorskich. Jeżeli nie pragniemy stosować cytatów, to powinniśmy starać się pisać w taki sposób, by to samo wiedzieć kolejnymi, własnymi słowami.
prawo
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Od czasu do czasu następuje przeniesienie praw autorskich, a więc autor zrzeka się praw do danego tekstu, obiecuje, iż nie będzie sobie rościł do niego praw oraz nie będzie się domagał za niego więcej pieniędzy. Dzieje się tak zazwyczaj w momencie pisania różnorakich artykuł, gdzie prawa do danego tekstu są przenoszone na daną agencję i to ona dzisiaj może nimi dowolnie dysponować, a autor nie ma szansy już ich więcej powielać.


Własność przemysłowa jest ważna
Każda zakład ma własny sposób działania, a co się z tym wiąże posiada swoją recepturę tworzenia własnych przedmiotów. Jest to jej własność przemysłowa, której chroni i której nikt obcy nie ma szansy uzyskać. Im lepiej jest ona chroniona, tym znaczniejsza szansa, że nikt nie będzie miał szansy się pod nią podszywać i opatrywać jej przedmiotów własną marka.
Wbrew pozorom są to bardzo ważne sprawy
Kiedy komuś wydaje się, że prawa autorskie i prawa do własności przemysłowej, to nic dużego, to musi spojrzeć na kary, jakie są stosowane, jeżeli te dwie rzeczy zostają złamane. Za posiadanie praw do danej publikacji, czy do danego pomysłu można otrzymać od czasu do czasu niesamowicie wielkie finanse, nic więc dziwnego, że każdy tak dokładnie strzeże swoich praw oraz przykłada wielkich sił, żeby były one szanowane przez inne osoby. Warto o tym wspomnieć, jeśli wspomagamy się jakąś inną publikacją oraz chcemy wykorzystać to, co było w niej zapisane.