Zakładasz własny biznes w internecie? Powinieneś zasięgnąć porady doświadczonego prawnika!

in klientów, Regulamin, sieci
W współczesnych czasach właściwie wszystko można dostać w sieci, z czego skrupulatnie korzysta niemal każdy z nas, każdego roku znacznie zwiększając odsetek zakupów wykonywanych w sieci. Nic więc dziwnego, iż sklepy internetowe wyrastają niemal jak przysłowiowe grzyby po deszczu - tym bardziej, że otworzenie takiego sklepu jest zwykle znacznie łatwiejsze niż otworzenie sklepu stacjonarnego i nie wymaga aż tak dużych nakładów finansowych.


reklama - panorama
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Czy Ty także zastanawiałeś się nad prowadzeniem takiego biznesu?


Zapytaj prawnika!
Moneta euro
Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com


Jakkolwiek otworzenie sklepu online wydaje nam się praktycznie banalne, istnieje sporo kruczków prawnych, o których prawdopodobnie zupełnie nie masz najmniejszego pojęcia. Czy wiesz na przykład, jak prawidłowo skonstruować Regulamin sklepu online? Czy myślałeś kiedyś nad tym, że musisz gdzieś zgłosić bazę subskrybentów newslettera? Czy nawet jeśli wiesz, czym dokładnie są klauzule niedozwolone rejestr ich jest Ci porządnie znany? - https://www.legalnybiznes.pl/klauzule-niedozwolone/ Jeśli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś negatywnie, wówczas z pewnością musisz przed otwarciem sklepu online zasięgnąć rady dobrego prawnika. Tylko wówczas będziesz mieć gwarancję, iż wszystko pójdzie zgodnie z planem. Klauzule niedozwolone rejestr zawsze warto znać, bo za ich stosowanie może czekać Cię naprawdę wielka kara - dobry prawnik pomoże Ci tego uniknąć.


Czego powinieneś od niego wymagać?


Między innymi musisz poprosić go o to, aby stworzył dla Ciebie regulamin sklepu internetowego - regulamin dotyczący sklepu. Nie może on oczywiście zawierać klauzul niedozwolonych, ale jednocześnie nie powinien dawać nieuczciwym klientom możliwości wykorzystania Cię.


Następnie musicie wspólnie z prawnikiem opracować wzór odstąpienia od umowy - obecnie każdy klient ma prawo odesłać towar do sklepu internetowego w ciągu czternastu dni bez podawania przyczyny, więc zdecydowanie powinieneś przygotować się również na taką możliwość - dbanie o prawa klientów jest bardzo ważne!