Zgodnie z wszechstronną normą w rozporządzeniu o zabezpieczeniu danych osobowych, wszelki zbiór danych personalnych ma obowiązek być zgłoszony GIODO.

in dane osobowe, GIODO, konkurs, organizacja, rejestracja, Zgłoszenie
Dla biznesmenów znaczenie ma brak niezbędności rejestrowania zestawu danych personalnych wytwarzanych jedynie w celu wypisania faktury bądź rachunku. Powinno się jednakże pamiętać, że gdyby obok nadmienionego celu przedsiębiorca użytkuje te dane osobowe np. dla celów reklamowych, to zbiór podlega konieczności rejestracji w bazie GIODO.

Business work
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Rejestracji bazy danych osobowych dokonuje GIODO na wniosek przedsiębiorcy, złożony przed przystąpieniem do ich przetwarzania. Wtenczas rejestracja zbioru danych osobowych gwarantuje prawne ich przetwarzanie. Z kolei wszelkie zmiany w zgłoszonym zbiorze danych należy zameldować w czasie 30 dni od ich zaistnienia. Zgłoszenia bazy danych osobowych dokonuje się na podstawie złożenie zapełnionego blankietu, jakiego szablon przystępny jest na stronie internetowej GIODO. Formularz zgłoszenia trzeba przesłać pocztą, złożyć samodzielnie w siedzibie biura w Warszawie albo złożyć za pośrednictwem szczegółowej strony internetowej. Opuszczenie obowiązku w zakresie wpisu zbioru danych osobowych bądź jego odmian stanowi postępowanie nieprawny, zagrożony nawet aresztem do jednego roku.

Sprawdź także informacje w temacie systemów motywacyjnych: ambasadamarek.pl/oferta/lojalnosc-klientow.
Żeby sprawić banalny, zgodny z prawem konkurs trzeba mieć: regulamin, premie i niewątpliwy brak przypadkowości. Konkurs musi być wspierany na erudycji względnie biegłości uczestników. W statucie musi być jasno sprecyzowany procedura wyłaniania zdobywcy (www.ambasadamarek.pl/oferta/konkursy-promocje-eventy). Należy pamiętać jeszcze o danych osobowych. Aby nie trzeba było spisywać zestawów, najodpowiedniej zorganizować loterie jednorazowo i jak najrychlej pozbyć się danych partycypantów. Jest możliwość go wtedy zakwalifikować jako zestaw okolicznościowy, nie może jednak posiadać „danych komponujących wyznaczoną strukturę”.
To w dalszym ciągu nie wszystko. Pozostał podatek od nagród. Zwycięzca musi uregulować należność ryczałtowe 10% kosztów premii. Odstępstwem są konkursy organizowane przez środki masowego przekazu – wtedy nie trzeba płacić podatku od gratyfikacji o wartości do 760 zł.