Znaki towarowe są naszym znakiem rozpoznawczym

in pomysł, prawo
Każdy ma prawo do uzyskiwania pieniędzy na własnych pomysłach

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie można wykorzystywać z pomysłów, czy pracy kogoś odmiennego, podkładając się pod tą osobę i w ogóle jej za to nie płacąc, ani jej w tym nie uwzględniając. Każdy posiada prawo do zarejestrowania tych różnych swoich pomysłów, tak by móc na nich zarobić i aby nikt bez jego pozwolenia nie mógł z nich skorzystać.


Znaki towarowe muszą okazać się opatentowane

znak towarowy
Autor: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy pragniemy mieć możliwość zarobienia na własnym pomyśle i pragniemy uniknąć sytuacji, że ktoś się za nas podszywa, to powinniśmy jak najszybciej opatentować własne znaki towarowe. Wówczas każdy będzie miał świadomość, że przynależą do nas, a kiedy ktoś będzie pragnął z nich korzystać, to wtenczas będzie musiał się liczyć ze dużą karą do zapłacenia. Dlatego tak istotne jest to, by tego typu rzeczy zgłaszać jak najprędzej (znaki towarowe informacje).


Własność intelektualna okazuje się być chroniona prawem

Nie ma znaczenia, czy zrobiliśmy jakiś rysunek, stworzyliśmy inny produkt, czy przygotowaliśmy jakiś tekst, tego typu zachowania to własność intelektualna oraz nikt bez naszego pozwolenia nie ma prawa z niej skorzystać (jwp.pl/ch_faq/dlaczego-ochrona-wlasnosci-przemyslowej-dobry-pomysl/). Przez to właśnie tak ważne będzie to, że tego rodzaju sprawy będą wyznaczone prawem oraz nawet prawa autorskie w sieci też będą odpowiednio chronione . Jeśli wykorzystujemy z czyichś słów, albo rysunków, to wciąż powinniśmy podawać ich źródło, w innym razie dojdzie do naruszania praw autorskich oraz mamy szansę ponieść duże konsekwencje własnych działań (więcej informacji: JWP).


Musimy sprawdzić jak to się odbywa

patent
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie powinniśmy przeczytać na ten temat, żeby posiadać świadomość, że w żaden sposób, nawet podświadomie, nie naruszamy tego rodzaju spraw. Co więcej takie prawa są perfekcyjnie chronione oraz jeśli pomysłodawca nie zgadza się na wykorzystywanie z jego pomysłu, to nie posiadamy do tego najmniejszego przyzwolenia.